MTB Křivoklátsko

fotogalerie

 

Křivoklátsko 4

Nezařazené fotografie z CHKO Křivoklátsko, pořízené během častých celoročních vyjížděk. Řada snímků pochází z neznačených cest či bezejmenných skalních plošin, tyčících se nad kaňonem řeky Berounky.

 

 

Island

Magickou i démonickou krajinou ohně, ledu, deště a nesnesitelné zimy jsme bajkovali letošního léta (2017). Jen těžko hledat v Evropě – anebo možná napříč celým světem – místo s tak vyhrocenými kontrasty, s tak oslnivou barevností a tolik podmanivou atmosférou.

 

 

Slavkovský les

Mobilní snímky z míst, kde lze jen těžko uvěřit, že nedaleko se rozkládá hnědouhelná sokolovská pánev. Mnoho nádherný trailů a navrch pohádková oáza v podobě terasy lesního hotelu Vítkov.

 

 

Děčínský Sněžník, Lužický a Kokosingly

Ledový, ale přenádherný víkend strávený v sedle bajku. Nejdříve traily v Kaňonu Labe nad Děčínským Sněžníkem, poté mezi pyramidovitými kopicemi Lužických hor a na závěr na zničujících singlech Kokořínských skal.

 

 

8_Hrubá skála_Zámecká vyhlídka

Český ráj

Pohádková krajina Českého ráje zachycená mobilním telefonem během velikonočních svátků roku 2017. Divoké klimatické výkyvy – od krup přes sněho-vánice až po letní opalovačky – vyvolaly atmosféru skoro přízračnou a dovolily mimořádně daleké rozhledy do krajiny.

 

 

 

2_Goldeck

Nockberge – Millstatter See

Turisticky takřka nedotčený korutanský park Nockberge se zvedá nad obřím jezerem Millstatter See a nabízí nespočet technického ježdění a sjezdů. Mobilní obrázky mají kvůli nedostatku světla pouze dokumentačně-motivační účel.

 

 

1_Blatensky svahRabštejn nad Střelou. Viklany u Žihle

Z ploché a nezajímavé zemědělské krajiny se znenadání zvedá strmý svah Jeleního skoku a na něm se rozprostírají tajuplné žihelské lesy plné obřích valounů a viklanů. Dále na jih se krajina znovu propadne do hluboké soutěsky říčky Střely, nad níž se se tyčí kouzelné městečko Rabštejn – to vše zachyceno na několika mobilních obrázcích.

 

 

Naplavka Sazava_mezi zst Davle a Petrov Chlomek cervena TZPosázaví. Štěchovická laguna

Úzký a strmý kaňon Sázavy mezi Přívozem a Davlí se v mnohém podobá Křivoklátsku: po technické stránce však nabídne skálu a kámen, které se kolem Berounky vyskytuje jen zřídka. Galerii doplňují mobilní snímky z Požárských lesů a okolí vltavské kaskády nad Štěchovicemi a Živohoští.

 

 

KarlstejnČeský kras

Po toku Berounky dále směrem ku Praze se rozkládá CHKO Český kras s dominantou Karlštejna a podzemním labyrintem Koněpruských jeskyní. Oproti Křivoklátsku výrazněji skalnatějšího rázu byl v minulosti (a mnohde stále je) hojně využíván k těžbě kamene: vedle proslavené Malé a Velké Ameriky tu naleznete lom Mexiko, Kanada, Alkazar a mnohé další.

 

0Brdy

Snímky z čerstvě otevřené lokality bývalého vojenského újezdu Brdy. Navzdory barevnému naladění fotografií věřte, že nebyly pořízeny za slunných podzimních dní, ale během klimaticky podivného února roku 2016. Několik dalších snímků pochází pak z předvánočních týdnů téhož roku.

 

 

bozi darKrušné hory

Zapomenutá a nedoceněná krajina severního pohraničí snese srovnání s našimi nejkrásnějšími horami. Na rozdíl od Šumavy a dalších tu však najdete nulovou infrastrukturu, minimum turistů a magické scenérie odsunutých německých vesnic. Během léta 2015 realizovaný přejezd z horského hotelu Lesná do Sokolova byl zaznamenán na několik fotografií prostým mobilem… Další fotografie pak z brzkého léta a deštivého podzimu roku 2017.