MTB Křivoklátsko

stravim zde vikend 1

silueta 3 Magická

6_TocnikÚvodní okruh Vás provede magickými zákoutími Křivoklátska v čele s tajuplnými Jezírky, působivou vyhlídkou z Čertovy skály a mohutnou zříceninou hradu Točník (okruh lze prodloužit o návštěvu zámku Zbiroh). Návratová cesta kopíruje Berounku okolo nejdojemnějších scenérií kraje Oty Pavla – zříceniny Týřova, mocných vyvřelin Týřovických skal či branovského přívozu. Sjezdy představují ilustrační výběr obvyklého technického profilu většiny křivoklátských stezek a s výjimkou rozbité pěšiny k Paraplíčku nepatří k obzvláště náročným.

silueta 3 Nabijdržka

svata bajk_vrani skala 8Zatímco byl předešlý okruh veden převážně hlubokými lesy, opuštěnými luhy a sevřenými údolími Berounky, Nabijdržka představuje výrazně vzdušnější variantu s četnými a širokými výhledy do krajiny (Krušná hora a Vraní skála). K okruhu zařadíte také odbočku ke Klíčavě (pozor: v trase není zakreslená!). Sjezdy se řadí k těm techničtějším a v mnohých případech budete důkladně vážit jejich absolvování: nabít si v prudkých srázech držku totiž nebude nikterak obtížné (U Vojtěcha, Kabečnice, Stradonice).

stravim zde prodlouzeny vikend 1

silueta 3 + Brodivá

nezabudice_skaly 1Okruh se štěpí do tří částí: v první fázi se budete pohybovat podmanivými údolími Tyterského a Všetatského potoka, a k přesunu na hrad Krakovec využijete i mnohé ze zdejších nefrekventovaných silniček. V druhé fázi cesty od Krakovce mnohokrát přebrodíte hluboké koryto Javornice, která Vám v horkých měsících připraví příjemné ochlazení. Finální pasáž okruhu protíná řídce osídlenou oblast Křivoklátska, která hrála v plánech uvažovaného národního parku úlohu té nejpřísněji chráněné zóny.  Sjezdů a trailů v tomto okruhu není zastoupeno mnoho, ale většina z nich vyžaduje nejen technickou zručnost, ale zejména vynikající stabilitu (U Eremita, Nezabudické skály).

 

stravim zde dovolenou 1

silueta 3 + Berounská

krivoklat bajk_na babe 1Výprava východním směrem na Beroun bude převážně houpat nahoru dolů při obou březích Berounky a nabídne rozmanitý terén i prostředí. Z rezervace Na Babě se otevřou překrásné výhledy na hřebeny nad Zbečnem, ze Zdejciny a Čerchova zase do říční rokle u Nižbora. Příjemný stín nabídne sevřené údolí Žlubineckého potoka. Trasu zpestřuje několik zábavných singlů (Na Babě, Plešivec, Čerchov/Kaplička u Žloukovic).

silueta 3 + Lesná

K Pilskemu rybnikuDůsledně lesní okruh jen málokdy opustí hlubiny křivoklátských hvozdů: povede Vás romantickými údolími, kolem důlních šachtic zhusta zarostlými smrčinou (Lány) a přes stezky kryté houštím. Rekreační úvod údolím Rakovnického potoka se hodí pro zahřátí, výjezd na vysoce položený hřeben Louštína zase prověří Vaši fyzickou zdatnost. Panoramatickým výhledem z Pěnčiny a vzdušným pohledem z hráze Klíčavy okruh uzavřete. Sjezdy na trase jsou sporé a představují pouhé zpestření jinak odpočinkového XC výjezdu.

 

0_OKruhy vsechny